I. Warunki ponownego wykorzystywania informacji publicznej.
1. Ponowne wykorzystywanie udostępnionej na stronie BIP MPK lub stronie internetowej
www.mpk.krakow.pl wymaga:
- poinformowania o źródle jej pozyskania poprzez podanie pełnej nazwy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie lub nazwy skróconej – MPK SA w Krakowie,
- poinformowania o czasie wytworzenia i pozyskania informacji od MPK SA w Krakowie,
- dalszego udostępniania informacji innym użytkownikom wyłącznie w pierwotnie pozyskanej formie,
- poinformowania o przetworzeniu pozyskanej informacji, jeżeli takie przetworzenie ma miejsce.
2. Ponowne wykorzystywanie informacji publicznych, spełniających warunki utworu, nie może naruszać przepisów ustawy dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) lub stanowiących bazę danych w rozumieniu ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. Nr 128, poz. 1402, z późn. zm.).
3. MPK SA w Krakowie nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji publicznych przetworzonych przez podmiot ponownie wykorzystujący te informacje.
II. Przekazanie informacji publicznych na wniosek
1. Jeżeli informacja publiczna nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej MPK SA w Krakowie, na stronie internetowej MPK SA w Krakowie lub została udostępniona w inny sposób i zostały określone warunki jej ponownego wykorzystywania, albo wnioskodawca zamierza wykorzystywać informację publiczną na warunkach innych niż zostały dla tej informacji określone wówczas zainteresowany składa wniosek o ponowne wykorzystanie informacji publicznej na formularzu wg załączonego wzoru.
2. Jeżeli udostępnienie informacji publicznej, w celu jej ponownego wykorzystywania, w sposób wskazany we wniosku, pociąga za sobą dodatkowe koszty związane ze sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, MPK SA w Krakowie może przedstawić wnioskodawcy ofertę zawierającą wysokość opłaty odpowiadającej tym kosztom.
3. Przy obliczaniu opłat za nietypowe wnioski o ponowne wykorzystywanie informacji publicznej brane są pod uwagę następujące koszty:
- materiałów wykorzystanych do przygotowania informacji publicznej zgodnie z wnioskiem,
- pracy dodatkowej,
- związane z dostarczeniem informacji publicznej w sposób określony we wniosku.
III. Odwołanie
1. Wnioskodawca, w terminie 14 dni od otrzymania oferty, o której mowa powyżej, może złożyć do MPK SA w Krakowie sprzeciw z powodu naruszenia przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. W przypadku otrzymania sprzeciwu MPK SA w Krakowie rozstrzyga o warunkach ponownego wykorzystania informacji publicznej lub o wysokości opłat.
2. Do decyzji o odmowie przekazania informacji publicznej w celu ponownego wykorzystania oraz do decyzji o warunkach ponownego wykorzystania informacji publicznej oraz o wysokości opłat stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.) z uwzględnieniem postanowień ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Rozmiar: 449,00KB